MFFK Febiofest 2018

Chcete navštíviť 10 festivalových predstavení len za 15 €? Kúpte si Febiopas do 14.3.! Online alebo v pokladni Kina Lumiere. 



 

Na návštevníkov bratislavského MFFK Febiofest čaká 7 dní filmového maratónu v 4 kinách a 7 kinosálach a vyše 100 snímok vo festivalovom programe, po prvýkrát uvedených na Slovensku, vrátane exkluzívnych predpremiér filmov ocenených na prestížnych zahraničných festivaloch. Nebudú chýbať ani nové slovenské filmy v premiére, pocty osobnostiam domácej aj svetovej kinematografie, osobné stretnutia s európskymi filmármi, medzinárodná súťaž, unikátne premietania kultových archívnych diel a aj experimentálne či detské filmy.

www.febiofest.sk

PROGRAM FESTIVALU V KINE LUMIERE

15.03.2018, štvrtok

22:00 Hmyz | Hmyz; Jan Švankmajer, 2018, OV (cz) + AT (D)

16.03.2018, piatok

16:00 Tichá noc | Cicha noc; Piotr Domalewski, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
16:00 Divosi | Les Garçons sauvages; Bertrand Mandico, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
17:00 Paterson | Paterson; Jim Jarmusch, 2016, OV (ang.) + ST (cz (D)
17:00 Krst knihy Martina Palúcha + Carte Blanche Martina Palúcha
18:00 Kanzoli | Kanzoli; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
19:00 Kvetinárstvo | La fleurière; Ruben Desiere, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
19:30 Insyriated | Insyriated; Phillippe Van Leeuw, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
19:30 Opera o Poľsku | Opera o Polsce; Piotr Stasik, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
20:00 Pásmo súťažných filmov I | Pásmo súťažných filmov I; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
21:00 Saint Amour | Saint Amour; Benoît Delépine, Gustave Kervern, 2016, OV + ST (sk) + AT (D)
21:30 Flákači | Beach Rats; Eliza Hittman, 2017, OV (ang.) + ST (cz (D)
21:30 Nic jako dřív | Nic jako dřív; Klára Tasovská, Lukáš Kokeš, 2017, OV + AT (D)
22:00 Korida lásky | Ai no korida; Nagisa Ošima, 1976, OV + ST (sk) + AT (D)

17.03.2018, sobota

10:30 Tom of Finland | Tom of Finland; Dome Karukoski, 2017, OV (ang., fín.) + ST (cz) + AT (D)
10:30 Vtáci spievajú v Kigali | Ptaki śpiewają w Kigali; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
11:00 Kanzoli | Kanzoli; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
12:30 Life Guidance | Life Guidance; Ruth Mader, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
13:00 Universum Brdečka | Universum Brdečka; Miroslav Janek, 2018, OV + AT (D)
13:00 The Florida Project | The Florida Project; Sean Baker, 2017, OV (ang.) + ST (cz (D)
13:00 3/4 | 3/4; Ilijan Metev, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
14:30 Insyriated | Insyriated; Phillippe Van Leeuw, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
15:00 Louise-Michel | Louise-Michel; Benoît Delépine, Gustave Kervern, 2008, OV (fran., ang.) + ST (cz) + AT (~)
15:00 Nic jako dřív | Nic jako dřív; Klára Tasovská, Lukáš Kokeš, 2017, OV + AT (D)
15:30 Súboj pohlaví | Battle of the sexes; Jonathan Dayton, Valerie Faris, 2017, OV (ang.) + ST (cz (D)
16:30 Český žurnál: Hranice práce | Český žurnál: Hranice práce; Apolena Rychlíková, 2017, OV + AT (v)
17:00 Vzostup a pád malej filmovej spoločnosti | Grandeur et décadence dʼun petit commerce de cinéma; Jean-Luc Godard, 1986, OV + ST (cz) + AT (D)
17:30 Cigán | Cigán; Martin Šulík, 2011, OV (sk) + AT (D)
18:00 Skokan | Skokan; Petr Václav, 2017, OV + AT (D)
18:30 Pásmo súťažných filmov II | Pásmo súťažných filmov II; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
19:00 Mrs. Fang | Fang Xiuying; Wang Bing, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
20:00 Prezident Blaník | Prezident Blaník; Marek Najbrt, 2018, OV + AT (D)
20:30 Josef Rauvolf: David Cronenberg – Nahý obed | Josef Rauvolf: David Cronenberg – Naked Lunch; David Cronenberg, 1991, OV (~)
20:30 Otrávené světlo | Otrávené světlo; Jan Stanislav Kolár, Karel Lamač, 1921, OV (D)
21:00 Divosi | Les Garçons sauvages; Bertrand Mandico, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
22:00 Odnikiaľ | Aus dem Nichts; Fatih Akin, 2017, OV (nem.) + ST (cz) + AT (D)
22:00 Pásmo súťažných filmov I | Pásmo súťažných filmov I; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)

18.03.2018, nedeľa

10:00 Free Lunch Society – Prijmi nepodmienené príjmy | Free Lunch Society – Komm komm Grundeinkommen; Christian Tod, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
10:30 Outrage Coda | Outrage Coda; Takeši Kitano, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
11:30 Jmenuji se Hladový Bizon | Jmenuji se Hladový Bizon; Pavel Jurda, 2016, OV + AT (D)
11:30 Mademoiselle Paradis | Mademoiselle Paradis; Barbara Albert, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
12:00 Ornitológ | O Ornitólogo; João Pedro Rodrigues, 2016, OV + ST (cz) + AT (D)
13:00 The Russian Job | Švéd v žigulíku; Petr Horký, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
13:30 Rukopis nájdený v Zaragoze | Rękopis znaleziony w Saragossie; Wojciech Jerzy Has, 1964, OV + ST (sk) + AT (D)
13:30 Obrazy (proti) extrémizmu | Obrazy (proti) extrémizmu; rôzni, 1946 – 2015, OV (D)
14:15 Mrs. Fang | Fang Xiuying; Wang Bing, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
15:00 Mesiac Jupitera | Jupiter holdja; Kornél Mundruczó, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
15:30 Tresky plesky | FIlmový kabinet špeciál | Tresky plesky; Veronika Kocourková, 2017, OV (D)
16:00 Spirituálna dimenzia filmu: Tenká červená čiara | Spirituálna dimenzia filmu: Tenká červená čiara 0
17:00 Ružové sny | Ružové sny; Dušan Hanák, 1976, OV + AT (~)
17:30 Až na dno | Submergence; Wim Wenders, 2017, OV (ang.) + ST (cz (D)
17:30 Poslední v Aleppe | Last Men in Aleppo; Feras Fayyad, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
19:00 Putovanie francúzskym filmom | Voyage à travers le cinéma; Bertrand Tavernier, 2016, OV + ST (cz) + AT (D)
19:30 Filmy Jeana Roucha I – Ja černoch | Filmy Jeana Roucha I – Moi un noir; Jean Rouch, 1959, OV + ST (sk (D)
20:00 Inde | Inde; Juraj Nvota, Marian Urban, 2018, OV (D)
20:30 Pásmo súťažných filmov III | Pásmo súťažných filmov III; rôzni, 2017-2018, OV + ST (sk) + AT (D)
21:30 Pásmo súťažných filmov II | Pásmo súťažných filmov II; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
22:00 Tom of Finland | Tom of Finland; Dome Karukoski, 2017, OV (ang., fín.) + ST (cz) + AT (D)

19.03.2018, pondelok

16:00 Som kvapkou slnka na zemi | Me mzis skivi var dedamicaze; Elene Naveriani, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
16:30 Budujeme Slovensko: Zimný prístav | Budujeme Slovensko: Zimný prístav; Bibiana Beňová, 2017, OV (v)
17:00 LOMO – The Language of Many Others | LOMO – The Language of Many Others; Julia Langhof, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
17:30 Emmanuel Macron: Zákulisie víťazstva | Emmanuel Macron: Les Coulisses dʼune victoire; Yann LʼHénoret, 2017, OV + ST (sk) + AT (v)
17:30 Cukrár | The Cakemaker; Ofir Raul Graizer, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
17:30 Pásmo súťažných filmov III | Pásmo súťažných filmov III; rôzni, 2017-2018, OV + ST (sk) + AT (D)
19:00 Tichá noc | Cicha noc; Piotr Domalewski, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
19:30 Pásmo súťažných filmov IV | Pásmo súťažných filmov IV; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
19:30 Filmy Jeana Roucha II | Filmy Jeana Roucha II; Jean Rouch, 1962, 1973, 1992, OV + ST (sk (D)
20:00 Svetlé miesto | Svetlé miesto; Dušan Trančík, 2018, OV (D)
21:00 Brazil (režisérsky zostrih) | Brazil; Terry Gilliam,1985, OV (ang.) + ST (cz (D)
21:30 Zlá krv | Mauvais sang; Leos Carax, 1986, OV + ST (cz (~)
21:30 David Lynch: Život v umení | David Lynch: The Art Life; rôzni, 2016, OV (ang.) + ST (cz (D)
22:00 Outrage Coda | Outrage Coda; Takeši Kitano, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
23:59 Som kvapkou slnka na zemi | Me mzis skivi var dedamicaze; Elene Naveriani, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)

20.03.2018, utorok

10.00 Industry Days: Works in Progres
14.00 Industry Days: Menej je niekedy viac – prečo potrebujeme krátke filmy
16.00 Industry Days: Masterclass: Jacqueline Lentzou
15:00 Hmyz | Hmyz; Jan Švankmajer, 2018, OV (cz) + AT (D)
16:00 LOMO – The Language of Many Others | LOMO – The Language of Many Others; Julia Langhof, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
17:00 Biely boh | Fehér isten; Kornél Mundruczó, 2014, OV (maď.) + ST (cz) + AT (D)
17:00 Tanečnica | La Danseuse; Stéphanie Di Giusto, 2015, OV (fran.) + ST (cz) + AT (D)
18:00 Vnútorné slnko | Un beau soleil intérieur; Claire Denis, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
18:30 Nico, 1988 | Nico, 1988; Susanna Nicchiarelli, 2017, OV + ST (cz (D)
19:30 Vienna Shorts uvádza: Rakúske experimenty | Vienna Shorts uvádza: Rakúske experimenty; rôzni, 2016 – 2017, OV
20:00 Sloboda + predfilm: Fifi Fatale | Freiheit + predfilm: Fifi Fatale; Jan Speckenbach, 2017, OV (rôzne ) + ST (sk) + AT (D)
20:00 Večer s Kino Ikonom: Filmy Jeana Roucha III | Večer s Kino Ikonom: Filmy Jeana Roucha III; Jean Rouch, OV + ST (sk (D)
20:30 Lekcia | LʼAtelier; Laurent Cantet, 2017, OV + ST (cz (D)
21:30 Som kvapkou slnka na zemi | Me mzis skivi var dedamicaze; Elene Naveriani, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
22:00 Pásmo súťažných filmov IV | Pásmo súťažných filmov IV; rôzni, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)

21.03.2018, streda

11.00 Industry Days: Slovenská filmová krajina – zdroje a rezervy
14.30 Industry Days: Potenciál medzisektorových inovácií s prepojením na filmový priemysel
16:00 Free Lunch Society – Prijmi nepodmienené príjmy | Free Lunch Society – Komm komm Grundeinkommen; Christian Tod, 2017, OV + ST (sk) + AT (D)
16:00 Hmyz | Hmyz; Jan Švankmajer, 2018, OV (cz) + AT (D)
17:00 Life Guidance | Life Guidance; Ruth Mader, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
17:30 Tehran Taboo | Tehran Taboo; Ali Soozandeh, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
18:00 Pola X | Pola X; Leos Carax, 1999, OV + ST (sk (~)
19:00 3/4 | 3/4; Ilijan Metev, 2017, OV + ST (cz) + AT (D)
19:30 Ismaelove prízraky | Les fantômes dʼIsmaël; Arnaud Desplechin, 2017, OV (fran.) + ST (cz) + AT (D)
20:30 Flákači | Beach Rats; Eliza Hittman, 2017, OV (ang.) + ST (cz (D)
21:00 Ornitológ | O Ornitólogo; João Pedro Rodrigues, 2016, OV + ST (cz) + AT (D)

Pre lepšie prispôsobenie obsahu pre Vás, bezpečnosti, meraniu štatistík návštevnosti a lepšej spätnej väzbe tento web používa cookies. Klikaním a navigovaním po stránke súhlasíte s tým, že zbierame o Vás anonymné informácie cez cookies. Viac informácií o používaní cookies na našej stránke nájdete tu.