BABY kino

- kino pre rodičov -

Kino Lumière pripravilo cyklus prispôsobených filmových predstavení pre rodičov s bábätkami a malými deťmi pod názvom Baby kino, ktorému bude patriť každý utorok o 10.00 hod. Je to čas a miesto, kde rodič môže ísť do kina i s kočíkom bez obavy, že by sa v prípade plaču niekto sťažoval na rušenie predstavenia. V Baby kine nikomu nevadí prebalenie dieťatka, hrkanie hrkálkami, detský blabot, smiech či zamrnčanie. Premietania majú výrazne zníženú hlasitosť (aby sa bábätkám dobre spinkalo) a v kinosále počas projekcie zostáva mierne svetlo.

Ide o model, či typ predstavení, ktorý funguje v mnohých kinách v zahraničí ba dokonca i v niektorých slovenských. Sme radi, že sa nám po Inkluzívnom kine pre deti (senzoricky prispôsobené projekcie pre deti s poruchou autistického spektra a ADHD) podarilo zaradiť do programovej štruktúry Kina Lumière i tieto špeciálne premietania pre rodičov. Chceme, aby aj rodičia na materskej mali možnosť navštevovať kino a sa „(kino)socializovať“ bez toho, aby museli nutne svoje deti „niekde odkladať“. Do programu budeme vyberať filmy z aktuálnej distribučnej ponuky, vyhýbať sa budeme titulom s výraznou či agresívnou zvukovou stopou. Je na každom rodičovi, aby posúdil, do akého veku dieťaťa je tento typ predstavení vhodný. Z nášho pohľadu sú to hlavne detičky vo veku do 16 mesiacov. Podstatné je, že výber filmov je určený rodičom, nejedná sa o detské predstavenia.

VSTUPNÉ

  • Základné vstupné: 7 €
  • Zľava na FK preukaz - 1, 50 €
  • Zľavy - Senior a seniorky, mládež do 15 r., ZŤP - 1 €
  • Zľava na Lumierku - 1 €
  • Za detičky samozrejme neplatíte!
Viac info

Aj zajtra je deň | BABY kino

C'è ancora domani; Paola Cortellesi, 2023, verzie: ST , OR jazyky: ita

Delia je manželka násilníckeho Ivana a matka troch detí. Manželka a matka. Toto sú role, ktoré ju definujú, a Delii to stačí. Je druhá polovica 40. rokov, a Rím, kde žije Delia so svojou rodinou, je zmietaný medzi dvoma pólmi – na jednej strane bieda, ktorá tu zostala po práve skončenej vojne, na druhej nový vietor prichádzajúcej liberalizácie. Celá rodina je nadšená z blížiacich sa zásnub ich milovanej najstaršej dcéry Marcelly, ktorá dúfa, že sa rýchlo vydá za dobrého chlapca z buržoáznej triedy Giulia, a konečne sa zbaví svojej trápnej rodiny. Delia nechce nič viac, ako má, prijíma svoj osud tak, ako jej bol daný, a jediné, po čom túži, je dobré manželstvo pre svoju dcéru. Ale príchod tajomného listu jej dodá odvahu zahodiť vopred určené plány a predstaviť si lepšiu budúcnosť nielen pre Marcellu, ale aj pre seba a iné ženy

Zobraziť viac

2D ST OR 15
Viac info

Máme prachy! | BABY kino

Heureux gagnants; Romain Choay, Maxime Govare, 2024, verzie: ČT , ČT/AT jazyky: fra

Šanca jedna k 19 miliónom. Pravdepodobnosť, že vás zasiahne meteorit, je oveľa vyššia ako šanca, že vyhráte v lotérii. Pre našich šťastných výhercov sa sen rýchlo zmení na nočnú moru a ich životy sa roztrieštia vo veľkolepom ohňostroji tejto vzrušujúcej čiernej komédie.

Zobraziť viac

2D ČT ČT/AT 12
2DČT

16. 7. utorok

K2
7,00 10:15
Viac info

Kavej | BABY kino

Kavej; Lukáš Zednikovič, 2024, verzie: OR jazyky: slk

Film Kavej s humorom rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine. Dve kamarátky Veronika (Jana Kovalčiková) a Klára (Anna Jakab Rakovská) počas svojho pobytu doma zažijú rodinné a priateľské stretnutia plné situácií, ktoré ich životy otočia naruby. Počas troch svadieb a jedného pohrebu sa toho dokáže udiať naozaj veľa. Podarí sa im nájsť popri všetkých zážitkoch lásku, šťastie, a svoje miesto pre život? Zobraziť viac

2D OR 12
2DOR

23. 7. utorok

K2
7,00 10:15
Viac info

Priscilla | BABY kino

Priscilla; Sofia Coppola, 2023, verzie: ČT jazyky: eng

Držiteľka Oscara Sofia Coppola (Stratené v preklade) predstavuje odvrátenú tvár popovej ikony v štýlovom portréte jedného z najväčších milostných príbehov 20. storočia. Keď dospievajúca Priscilla Beaulieuová stretne na večierku Elvisa Presleyho, hviezdu rokenrolu, stane sa pre ňu niekým úplne nečakaným: vzrušujúcou láskou, spojencom v osamelosti, zraniteľným najlepším priateľom. Sofia Coppola v tomto hlboko precítenom a strhujúco detailnom portréte lásky, fantázie a slávy rozpráva Priscillinými očami neviditeľnú stránku veľkého amerického mýtu, ktorý mal podobu dlhých pytačiek a búrlivého manželstva. Je to jej ôsmy film a napísala ho podľa memoárov Priscilly Beaulieu Presley Elvis a ja. Cailee Spaeny bola za stvárnenie Priscilly nominovaná na Zlatý glóbus pre najlepšiu herečku v hranom filme – dráme.

Zobraziť viac

2D ČT 12
2DČT

30. 7. utorok

K2
7,00 10:15