Arcade Watch | Indie Game: The Movie

O ARCADE WATCH

Na Slovensku sa videohrám neposkytuje dostatočný priestor aj napriek tomu, že ich umelecká a zábavná hodnota je bez pochyb vysoká. Tak ako sa zvyšuje umelecká a kreatívna hodnota videohier, tak isto sa zvyšuje dramaturgicka kvalita filmov o hrách. Momentálne existuje viacero dokumentárnych filmov, ktoré zachytávajú tieto kvality a myslíme si, že si zaslúžia priestor byť premietané v kino formáte.

Projekt Arcade Watch zastrešuje viacero podujatí po Bratislave a vlastne aj po celom Slovensku. Pôvodne začal ako pravidelné stretávanie v Satori Stage pri hraní rôznych gaučových videohier. Momentálne organizuje niekoľko rôznych podujatí v Satori Stage - Level Majstrov (Towerfall Liga), Posledný Level - Videoherný kvíz (vedomostný kvíz z prostredia videohier), Karaoke Night (Sinstar Battle) a Fatalitéka (špeciálne zameraná na bojové hry ako Mortal Kombat, Street Fighter a ďalšie). K tomu musíme pripočítať zúčastňovanie sa na rôznych festivaloch - tento rok to bola Fest Anča, ktorá ich budúci rok čaká znova. Na tomto poli chcú zabojovať aj o jeden z vačších festivalov, ako napr. Grape alebo Pohoda.

O FILME
O hlavnom prúde súčasného herného priemyslu má určitú hrubú predstavu väčšina z nás. Veľké softvérové ​​spoločnosti každoročne zaplavujú médiá reklamou na najnovšie, graficky stále dokonalejšie hry, ktoré sú podľa slov svojich distribútorov vždy ešte viac vzrušujúce, zábavné a inovatívne než predtým. Napriek tomu po uvedení na trh a stretu so svojimi spotrebiteľmi svoju radu do nebies vynášaných atribútov niekedy ani zďaleka nespĺňajú. Aj tak ale zarábajú ohromné ​​peniaze, pretože o to tu predsa predovšetkým ide. Alebo nie?

Vďaka Lisanne Pajot a Jamesovi Swirskymu, dvom nezávislým filmárom z Winnipegu v Kanade, môžeme nahliadnuť do života, práce a motivácii ľudí, ktorí zasvätili svoj čas hrám a hernému vývoju na vlastnú päsť, bez priameho tvorivého zapojenia firiem, pre ktoré sú hry len obyčajný biznis. Tvorcovia, ktorí do vývoja svojich hier vkladajú rovnou mierou vlastný život, nápady, čas i peniaze s úmyslom vytvoriť svoje dielo tak, ako sami chcú. Aj napriek vyhliadke na dlhé roky práce, ktorá vôbec nemusí skončiť úspechom ... Z viac ako 300 hodín záznamov film predstavuje prierez prác a osudy niekoľkých nezávislých vývojárov, tvorcov hier, ako sú slávne plošinovky Braid, Fez a Super Meat Boy.

Film sa stretol s obrovským úspechom na filmových festivaloch ako Sundance Film Festival a SXSW Festival.

FB event

Viac info

Indie Game: The Movie | Arcade Watch

Indie Game: The Movie; Lisanne Pajot & James Swirsky, 2012, OV (ang.) + eST (cz) | Arcade Watch; Lisanne Pajot, James Swirsky, 2012, verzie: OR

O hlavnom prúde súčasného herného priemyslu má určitú hrubú predstavu väčšina z nás. Veľké softvérové ​​spoločnosti každoročne zaplavujú médiá reklamou na najnovšie, graficky stále dokonalejšie hry, ktoré sú podľa slov svojich distribútorov vždy ešte viac vzrušujúce, zábavné a inovatívne než predtým. Napriek tomu po uvedení na trh a stretu so svojimi spotrebiteľmi svoju radu do nebies vynášaných atribútov niekedy ani zďaleka nespĺňajú. Aj tak ale zarábajú ohromné ​​peniaze, pretože o to tu predsa predovšetkým ide. Alebo nie? Vďaka Lisanne Pajot a Jamesovi Swirskymu, dvom nezávislým filmárom z Winnipegu v Kanade, môžeme nahliadnuť do života, práce a motivácii ľudí, ktorí zasvätili svoj čas hrám a hernému vývoju na vlastnú päsť, bez priameho tvorivého zapojenia firiem, pre ktoré sú hry len obyčajný biznis. Tvorcovia, ktorí do vývoja svojich hier vkladajú rovnou mierou vlastný život, nápady, čas i peniaze s úmyslom vytvoriť svoje dielo tak, ako sami chcú. Aj napriek vyhliadke na dlhé roky práce, ktorá vôbec nemusí skončiť úspechom ... Z viac ako 300 hodín záznamov film predstavuje prierez prác a osudy niekoľkých nezávislých vývojárov, tvorcov hier, ako sú slávne plošinovky Braid, Fez a Super Meat Boy. Film sa stretol s obrovským úspechom na filmových festivaloch ako Sundance Film Festival a SXSW Festival. O ARCADE WATCH Projekt Arcade Watch zastrešuje viacero podujatí po Bratislave a vlastne aj po celom Slovensku. Pôvodne začal ako pravidelné stretávanie v Satori Stage pri hraní rôznych gaučových videohier. Momentálne organizuje niekoľko rôznych podujatí v Satori Stage - Level Majstrov (Towerfall Liga), Posledný Level - Videoherný kvíz (vedomostný kvíz z prostredia videohier), Karaoke Night (Sinstar Battle) a Fatalitéka (špeciálne zameraná na bojové hry ako Mortal Kombat, Street Fighter a ďalšie). K tomu musíme pripočítať zúčastňovanie sa na rôznych festivaloch - tento rok to bola Fest Anča, ktorá ich budúci rok čaká znova. Na tomto poli chcú zabojovať aj o jeden z vačších festivalov, ako napr. Grape alebo Pohoda. Na Slovensku sa videohrám neposkytuje dostatočný priestor aj napriek tomu, že ich umelecká a zábavná hodnota je bez pochyb vysoká. Tak ako sa zvyšuje umelecká a kreatívna hodnota videohier, tak isto sa zvyšuje dramaturgicka kvalita filmov o hrách. Momentálne existuje viacero dokumentárnych filmov, ktoré zachytávajú tieto kvality a myslíme si, že si zaslúžia priestor byť premietané v kino formáte. FB event Zobraziť viac

2D OR 12