O jednej z cien Slnko v sieti môžu svojím hlasom rozhodnúť aj diváci

Slávnostné udeľovanie národných filmových cien Slnko v sieti sa tento rok uskutoční v piatok 6. apríla 2018 o 20.30 hod. na Jednotke RTVS. Vlani bolo jeho súčasťou aj odovzdávanie historicky prvej Diváckej ceny. Tento rok majú diváci rovnako možnosť rozhodnúť o najlepšom slovenskom filme uplynulého roka a získať zaujímavé ceny. Divácka cena bude vyhlásená na slávnostnom ceremoniáli Slnko v sieti.

Hlasovať môžete tu

Diváci môžu rozhodnúť o najlepšom filme zo všetkých prihlásených hraných, dokumentárnych aj animovaných snímok. Svojho víťaza vyberú z celkového počtu 27 filmov, z čoho je 12 hraných, 10 dokumentárnych a 5 animovaných. O víťaza v diváckej ankete sa uchádzajú aj filmy, ktoré sa neprebojovali do užšej nominácie akademikov.

Hlasovanie trvá od 6. do 31. marca na internetovej stránke Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) a po jeho ukončení akadémia dňa 3. apríla vyžrebuje jedného z hlasujúcich, ktorý získa 2 cinepassy a ubytovanie pre 2 osoby na Art Film Feste Košice na 2 noci podľa vlastného výberu v termíne od 15. do 23. júna 2018. Ďalší dvaja vyžrebovaní dostanú vecné ceny v podobe filmových publikácií a DVD nosičov so slovenskými filmami. Všetci vyžrebovaní sa zároveň zúčastnia slávnostného ceremoniálu Slnko v sieti. V minulom roku sa historicky prvým víťazom Diváckej ceny stal film Učiteľka Jana Hřebejka, ktorý získal aj cenu Slnko v sieti v kategórii najlepší hraný film.

Odovzdávanie národných filmových cien Slnko v sieti bude tento rok predchádzať prehliadke Týždeň slovenského filmu, ktorá sa uskutoční v dňoch 9. – 15. apríla 2018 v bratislavskom Kine Lumière a súbežne v ďalších slovenských mestách. Prehliadka ponúkne slovenské filmy, ktoré mali premiéru v minulom roku, prihlásené aj nominované filmy na Slnko v sieti, pripravený je aj bohatý sprievodný program.