MFFK Febiofest 2019

20. – 26. marec 2019, 26. ročník

vstupenky a program »


Exkluzívne premiéry filmov ocenených na prestížnych zahraničných festivaloch, nové domáce snímky s medzinárodnou účasťou, pocty osobnostiam svetovej kinematografie, osobné stretnutia s hviezdami európskeho filmu, medzinárodná súťaž, unikátne premietania so živou hudbou, detské snímky i bohatý sprievodný program.

MFFK Febiofest ako pocta autorskej a klubovej kinematografii prinesie k slovenským divákom opäť vyše stovku kvalitných filmov, ktoré reflektujú súčasný svet a ktoré zaujali aj na svetových festivaloch. Tento rok si festival po prvý raz zvolil tému, ktorej sa bude program naprieč sekciami venovať a ktorá bude leitmotívom konkrétnych filmov. S podtitulom Zlo sa vo filme neskryje chce festivalový program upozorňovať na zlo a strach, ktoré s čoraz väčšou obľubou a silnejším kalibrom šíria politici a médiá a snažia sa nimi ovládať a manipulovať masy. Tiež má za cieľ pripomenúť, že zlo má síce viacero podôb, ale len jeden základ a práve ten približujú divákom už vyše sto rokov veľké filmové príbehy.

To všetko ponúkne blížiaci sa 26. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. V Bratislave sa uskutoční od 20. do 26. marca 2019 v Kino Lumière, Kino Mladosť a Artkino za zrkadlom.

PERMANENTKY (CINEPASSY) NA FEBIOFEST v Bratislave
si môžete zakúpiť online za zvýhodnené ceny do 19.3.!

Typ permanentky
(cinepassu)

predpredaj
(do 19.3.)

počas festivalu
(20. - 26. 3.)

Cinepass
(štandard, platí v dňoch 20. - 26. 3.)

20 € (online)


30 €
(online a v pokladni kina)

Cinepass študent
ISIC, ITIC, EURO>26
(platí v dňoch 20. - 26. 3.)

18 € (online)20 €
(online a v pokladni kina)


Cinepass víkend
(platí v dňoch 22. - 24. 3.)

15 €
(online a v pokladni kina)
20 €
(online a v pokladni kina)

Cinepass dôchodca (>=60)
(platí v dňoch 20. - 26. 3.)

18 €
(len v pokladni kina)
18 €
(len v pokladni kina)
Cinepass pre držiteľov karty FK
(platí v dňoch 20. - 26. 3.)

- 20 €
(len v pokladni kina)
Cinepass ZŤP
(platí v dňoch 20. - 26. 3.)

18 €
(len v pokladni kina)
18 €
(len v pokladni kina)
Cinepass ZŤP sprievod
(platí v dňoch 20. - 26. 3.)
vydáva sa len so Cinepassom ZŤP
0 €
(len v pokladni kina)
0 €
(len v pokladni kina)

Ako kúpiť cinepass?

 1. Navštívte stránku www.cinepass.sk a kliknite na ikonu MFFK Febiofest.
 2. Ak máte v systéme MôjCinepass vytvorené konto (napr. z podujatí Art Film Fest, Filmový kabinet, Filmový festival inakosti, 4 živly) kliknite v menu na položku PRIHLÁSIŤ A REZERVOVAŤ. Ak si prihlasovacie údaje nepamätáte, využite funkciu pre obnovu strateného hesla.
  Ak konto v systéme nemáte, tak v menu aplikácie kliknite na REGISTRÁCIA (následne vyplňte požadované údaje) – týmto krokom sa zaregistrujete, založíte si konto v tomto rezervačnom systéme. Po úspešnej aktivácii svojho konta sa prihláste do systému stlačením položky PRIHLÁSIŤ A REZERVOVAŤ.
 3. V menu kliknite na KÚPIŤ CINEPASS (vyberte pre vás najvhodnejší typ cinepassu), ak máte k dispozícii zľavový kupón, zadajte jeho číslo) a postupujte podľa inštrukcií v aplikácii.
 4. Počkajte, kým zverejníme program a spravte si rezervácie na vami preferované predstavenia. Na svojom cinepasse môžete mať súčasne rezervovaných až 5 premietaní.
 5. V prvý deň festivalu sa nezabudnite zastaviť v pokladni Kina Lumiere, kde vám virtuálnu podobu cinepassu doplníme o plastovú kartičku. Počas celého festivalu sa budete pri vstupe do kinosál preukazovať už len touto kartičkou. Rezervácie filmových predstavení si priebežne môžete robiť vo svojom konte a ak nenastane žiadny problém, festivalovú pokladňu už druhýkrát počas celého festivalu nemusíte navštíviť.

Cinepass je parmanentka, ktorá umožňuje:

 1. Voľný vstup na verejné projekcie a sprievodné podujatia festivalu v Bratislave (mimo projekcií so živou hudbou, na ktoré bude na cinepass poskytnutá zľava).
 2. Rezerváciu predstavení online okamžite po zakúpení cinepassu a zverejnení programu.
  Rezervácia garantuje, že v sále je pre vás rezervované miesto (musíte však prísť do kinosály najneskôr 5 minút pred začiatkom premietania). Rezerváciu je možné vykonať najneskôr 1 hodinu pred začiatkom predstavenia. Môžete mať naraz rezervovaných až päť predstavení.
 3. Vstup do kinosály na cinepass je možný aj bez rezervácie, prednosť však majú vlastníci lístkov a rezervácií.
  Vstup bez rezervácie je na vyzvanie uvádzača/uvádzačky, obvykle 5 min. pred začiatkom projekcie až do naplnenia kapacity kinosály.
 4. Cinepass je neprenosný (je viazaný na meno, osobu).
 5. Cinepass platí len na predstavenia v Bratislave.
 6. S kartičkou Cinepass sa nezastavujete pri pokladni, idete priamo do kinosály.