Kina Lumière's Birthday

04. - 05. septembra 2020

Kino Lumière oslavuje v septembri 9. narodeniny. Svoje brány po prvýkrát otvorilo 5. septembra 2011 a do prevádzky spustilo každodenné premietania v dvoch kinosálach. Za 9 rokov nabralo Kino Lumière mnoho skúseností, stalo sa domovom mnohých podujatí, rozšírilo svoje aktivity na podporu audiovizuálnej kultúry aj vzdelávania. Máme za sebou rok, ktorého posledné mesiace boli pre všetkých náročné. Na narodeniny sa však chceme na chvíľu prepnúť do (zodpovednej) bezstarostnosti a vychutnať si kvalitnú filmovú zábavu. Preto vás pozývame na narodeninové predstavenia:

piatok 4.9.2020 o 20:30 Samotári | Narodeninový špeciál 1+1 - zakúpte si jednu vstupenku a príďte dvaja! (na jednu vstupenku bude vstup do kinosály umožnený dvom osobám).

sobotu 5.9.2020 o 20:20 Big Lebowski | Narodeninový špeciál - exkluzívna digitálna projekcia kultového filmu bratov Coenovcov pre verných divákov s Kartou Lumierka za zvýhodnenú cenu 3 €. Navyše, pred filmom vylosujeme jedného diváka, ktorý vyhrá Lumierku v hodnote 50 €.

Od stredy 2. septembra sa môžete na našich sociálnych sieťach zapojiť do kvízu - súťaže o vstupenky na ďalšie predstavenia z programu Kina Lumière :)

facebook.com/kinolumiere

instagram.com/kinolumiere

More info

Loners

Samotáři; David Ondříček, versions: OR

Robert works for a travel agency and helps to arrange scenes from the everyday lives of "ordinary" Czech families as an attraction for Japanese tourists. He also works as a kind of matchmaker and occasionally helps to put together some of his friends. He helps to separate his friend Hanka from Peter, an announcer for an independent radio station who tries to capture "real" life by recording the moments from "reality" and playing them over the air. Vesna, came to Prague from Macedonia because it is according to her the best place for UFOs to land, but her real reason for coming is somewhat different... Hanka is followed by the crazy Ondrej, until then a respected brain surgeon, and married with two kids. Through him she meets Jacob, who uses copious amounts of weed in order to be constructive in this gloomy world. On the other hand, this destroys his short-term memory - and he forgets that he already has a girlfriend. The disappointed Hanka runs to her parents, only to find some twenty-odd Japanese tourists watching her parents eat their dinner... Show more

2D OR 15
More info

Lumière | Birthday for 1€

Lumière! L'aventure commence; Thierry Frémaux, 2017, versions: CS : fra

A collection of restored prints from the Lumière Brothers. Show more

2D CS 12
More info

The Big Lebowski | Birthday special

The Big Lebowski; Joel Coen, Ethan Coen, 1998, versions: CS : eng

Jeffrey „Dude“ Lebowski is a normal easy going stonner, spending his days with his friends Donny, White bear and playing bowling. His life changes completely when two gangstars steal his carpet... Show more

2D CS 15