Arcade Watch | Indie Game: The Movie

O ARCADE WATCH

Na Slovensku sa videohrám neposkytuje dostatočný priestor aj napriek tomu, že ich umelecká a zábavná hodnota je bez pochyb vysoká. Tak ako sa zvyšuje umelecká a kreatívna hodnota videohier, tak isto sa zvyšuje dramaturgicka kvalita filmov o hrách. Momentálne existuje viacero dokumentárnych filmov, ktoré zachytávajú tieto kvality a myslíme si, že si zaslúžia priestor byť premietané v kino formáte.

Projekt Arcade Watch zastrešuje viacero podujatí po Bratislave a vlastne aj po celom Slovensku. Pôvodne začal ako pravidelné stretávanie v Satori Stage pri hraní rôznych gaučových videohier. Momentálne organizuje niekoľko rôznych podujatí v Satori Stage - Level Majstrov (Towerfall Liga), Posledný Level - Videoherný kvíz (vedomostný kvíz z prostredia videohier), Karaoke Night (Sinstar Battle) a Fatalitéka (špeciálne zameraná na bojové hry ako Mortal Kombat, Street Fighter a ďalšie). K tomu musíme pripočítať zúčastňovanie sa na rôznych festivaloch - tento rok to bola Fest Anča, ktorá ich budúci rok čaká znova. Na tomto poli chcú zabojovať aj o jeden z vačších festivalov, ako napr. Grape alebo Pohoda.

O FILME
O hlavnom prúde súčasného herného priemyslu má určitú hrubú predstavu väčšina z nás. Veľké softvérové ​​spoločnosti každoročne zaplavujú médiá reklamou na najnovšie, graficky stále dokonalejšie hry, ktoré sú podľa slov svojich distribútorov vždy ešte viac vzrušujúce, zábavné a inovatívne než predtým. Napriek tomu po uvedení na trh a stretu so svojimi spotrebiteľmi svoju radu do nebies vynášaných atribútov niekedy ani zďaleka nespĺňajú. Aj tak ale zarábajú ohromné ​​peniaze, pretože o to tu predsa predovšetkým ide. Alebo nie?

Vďaka Lisanne Pajot a Jamesovi Swirskymu, dvom nezávislým filmárom z Winnipegu v Kanade, môžeme nahliadnuť do života, práce a motivácii ľudí, ktorí zasvätili svoj čas hrám a hernému vývoju na vlastnú päsť, bez priameho tvorivého zapojenia firiem, pre ktoré sú hry len obyčajný biznis. Tvorcovia, ktorí do vývoja svojich hier vkladajú rovnou mierou vlastný život, nápady, čas i peniaze s úmyslom vytvoriť svoje dielo tak, ako sami chcú. Aj napriek vyhliadke na dlhé roky práce, ktorá vôbec nemusí skončiť úspechom ... Z viac ako 300 hodín záznamov film predstavuje prierez prác a osudy niekoľkých nezávislých vývojárov, tvorcov hier, ako sú slávne plošinovky Braid, Fez a Super Meat Boy.

Film sa stretol s obrovským úspechom na filmových festivaloch ako Sundance Film Festival a SXSW Festival.

FB event

More info

Indie Game: The Movie | Arcade Watch

Indie Game: The Movie; Lisanne Pajot & James Swirsky, 2012, OV (ang.) + eST (cz) | Arcade Watch; Lisanne Pajot, James Swirsky, 2012, versions: OR

Indie Game: The Movie is the first feature documentary film about making video games. It looks specifically at the underdogs of the video game industry, indie game developers, who sacrifice money, health and sanity to realize their lifelong dreams of sharing their visions with the world. After two years of painstaking work, designer Edmund McMillen and programmer Tommy Refenes await the release of their first major game for Xbox, Super Meat Boy—the adventures of a skinless boy in search of his girlfriend, who is made of bandages. At PAX, a major video-game expo, developer Phil Fish unveils his highly anticipated, four-years-in-the-making FEZ. Jonathan Blow considers beginning a new game after creating Braid, one of the highest-rated games of all time. Four developers, three games, and one ultimate goal— to express oneself through a video game. Indie Game: The Movie is about the creative process and putting yourself out there through your work. It’s a journey many filmmakers, creators, artists, entrepreneurs - many people, can relate to in the digital era. Show more

2D OR 12